• شماره تماس :0218424700
  • info@tpco.ir
  • En
    /  4
رو عنوان : معاون وزیر نفت در تبریز :
عنوان : ظرفیت های پتروشیمی تبریز صنایع پایین دستی را توسعه می دهد
کد خبر : ۲۰۴۴
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ 
ساعت : ۱۶:۷:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 معاون وزیر نفت در تبریز :

                       ظرفیت های پتروشیمی تبریز صنایع پایین دستی را توسعه می دهد

    مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت : تولید محصولات متنوع در پتروشیمی تبریز فرصتی استثنایی برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در منطقه است.

   مهندس شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار با مدیر عامل و مدیران ارشد پتروشیمی تبریز اظهار کرد : امکان تولید 11 محصول ونیز بیش از 20 گرید انواع محصولات پتروشیمی در مجتمع پتروشیمی تبریز می تواند منجر به توسعه صنایع تکمیلی در سطح منطقه شود.

    وی با تاکید بر این که  نیروی انسانی شاغل در پتروشیمی تبریز از قابلیت های فراوانی برخوردار است ، اظهار امیدواری کرد : که از تخصص و توان این کارکنان در طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی کشورمان بتوان به بهترین شکل بهره برد.

   معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: پتروشیمی تبریز به دلیل دارا بودن زیر ساخت های صنعتی و انسانی  مطلوب می تواند در تکمیل زنجیره ارزش نقش آفرین باشد و از ظرفیت های موجود باید به بهترین شکل استفاده کرد.

   وی  افزود : در همین راستا تحکیم روابط و برنامه ریزی های بلند مدت میان پالایشگاه و پتروشیمی تبریز  با هدف استفاده از ظرفیت های  مشترک، می تواند منجر به رشد و توسعه شود.

    مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که امروز پتروشیمی رکن اصلی صادرت غیر نفتی کشور است گفت: آن چیزی که در کشور ارزش افزوده دارد ومی تواند صادرات غیر نفتی را افزایش دهد واقتصاد کشور را متحول کند صنعت پتروشیمی است ودر همین راستا  برای رفع برخی مشکلات موجود که پتروشیمی های مصرف کنننده خوراک مایع با آنها مواجه هستند آمادگی داریم و از این مجتمع ها درخواست میکنیم دیدگاه ها و پیشنهاد های خود را برای تسهیل درتامین خوراک ارائه دهند.

    مهندس سید جواد سلیمانی مدیر عامل پتروشیمی تبریز نیز در این نشست ضمن برشماری قابلیت ها وظرفیت این مجتمع بزرگ تولیدی خطه شمال غرب کشور ، خواستار عنایت ویژه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در تکمیل پروژه اتیلن غرب به تبریز شد.

  مهندس سلیمانی افزود : صادرات پتروشیمی تبریز در کوتاه ترین مدت 70 درصد رشد داشته است لیکن با توجه به تولید گریدهای ویژه در پتروشیمی تبریز، تقاضای بازار منطقه بیش از میزان تولید این مجتمع می باشد بطوریکه تقاضای بازارهای جهانی به ویژه کشورهای اروپایی بیش از 3 برابر ظرفیت کنونی می باشد.

   مدیر عامل شرکت پتروشیمی تبریز تاکید کرد: امسال بر اساس پیش بینی های انجام شده مشکل خوراک وجود نخواهد داشت و با تمام ظرفیت اقدام به تولید انواع محصولات پتروشیمی خواهیم کرد .

   وی تصریح کرد: پارسال 368 هزار تن انواع محصولات پتروشیمی را روانه بازارهای داخلی و خارجی کردیم و امسال درصدد رساندن رقم تولید به 384 هزار تن هستیم.

   مدیرعامل پتروشیمی تبریز با اشاره به این که در سال 94 بالاترین میزان سود دهی را داشتیم ادامه داد: پیش بینی می کنیم امسال 17 درصد بالای ظرفیت تولید کنیم و به دنبال آن هستیم تا از ظرفیت های موجود بالاترین بهره وری را رقم بزنیم.

   سلیمانی افزود:  طرح ساخت واحد سولفور زدایی و چند طرح دیگر از جمله طرح های توسعه ای پتروشیمی تبریز است .

     وی با اشاره به  خرید ،نصب و راه اندازی سیستم پایش آن لاین و همچنین طرح امحای گازهای آلاینده و بازیابی گازهای همراه فلر از مهمترین اقدام های پتروشیمی تبریز در زمینه اچ. اس.یی است گفت: حفظ و صیانت از محیط زیست راهبرد این مجتمع است.

     مدیر عامل پتروشیمی همچنین آمادگی مشارکت نیروهای توانمند و متخصص پتروشیمی تبریز را در اجرای پروژه های پتروشیمی کشور اعلام کرد.

      لازم به توضیح است که: خانم ساعی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست دیگری با معاون وزیر نفت و مدیر عامل پتروشیمی تبریز ، با توجه به کارسازی پتروشیمی ها در رشد اقتصاد کشور ، به منظور تامین وافزایش خوراک پتروشیمی تبریز ، با بهره گیری از توان همه دست اندرکاران زیربط کشور خواستار تسریع در تکمیل پروژه اتیلن غرب به تبریز شد.

                                                                                                           روابط عمومی پتروشیمی تبریزبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0